Sıralama seçin
Toplam 24 ürün görüntüleniyor.

Yazı Tahtası

Eğitim kurumlarından eksik olmayan yazı tahtası günümüzde yaygın şekilde kendine kişisel kullanım alanı da bulmuş durumda. 1990’lı yıllara kadar okullarımızda kullanılan tebeşirli tahtaların yerini alan yazı tahtası çeşitleri teknolojik gelişmeler sonunda ortaya çıktı. Kara tahta adıyla da bilinen tebeşirli tahtaların zor temizlenmesi, tebeşirin yeniden kullanılan bir malzeme olmaması ve toz çıkardığı için insan sağlığını olumsuz yönde etkilemesi üreticileri yeni bir arayışa itti. Bu arayış hem hesaplı hem de kolay kullanım sunan yazı tahtalarının doğmasına neden oldu.

Yazı tahtası silinebilir özel kalemler ile kullanılan ve zahmetsizce temizlenen oldukça pratik bir üründür. Üzerine tekrar tekrar yazabileceğiniz bu ürün laminant ya da emayeden üretiliyor. Emaye yazı tahtası modelleri laminantlardan daha kolay temizlenme özelliğine sahiptir. Ayrıca emaye modeller suyla temizlediğinde zarar görmüyor. Laminant yazı tahtaları ise bu konuda daha düşük performans gösterir ve emaye olanlara göre daha fazla özen ile bakım gerektirmektedir. Ayaklı ya da ayaksız çeşitlerinin yanında duvara monte edilebilen çeşitleri de mevcut olan yazı tahtaları okullarda ve her tür eğitim kurumunda zorunlu ihtiyaç haline gelmişken, küçük boyutları ile evlerde kişisel kullanıma da uygun şekilde de üretilmektedir. Piyasada board marker adı ile bilinen özel yazı tahtası kalemleri ve bu kalemlerle yazılanları kolayca silebilen yazı tahtası silgileri ile birlikte kullanıyor.

 

Sınıf Annesi’nin Yazı Tahtası Çeşitleri

Pratik kullanımı ile istenilen her mekâna uygun olan yazı tahtalarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Tekerlekleri sayesinde tanışabilen ya da istediğiniz zemine sabitlenebilen modeller ile farklı yüzeylere ve özelliklere sahip pek çok yazı tahtası modeli piyasada mevcuttur. İhtiyaca göre değişen türleri ve geniş fiyat skalası ile Sınıf Annesi’nden edinebileceğiniz yazı tahtaları: duvara monte yazı tahtası, manyetik yazı tahtası, ayaklı yazı tahtası, abaküslü yazı tahtası, ahşap yazı tahtası ve sürgülü yazı tahtası modelleridir. Sınıf Annesi’nden kaliteleri tescillenmiş Akyazı, Güven, Hongji, Pilsan ve Sunman marka yazı tahtalarını sipariş edebilirsiniz.

 

Yazı Tahtası Seçimi Nasıl Yapılır?

Yazı tahtası modelleri arasında seçim yaparken öncelikle ürünün hangi amaçla kullanılacağı belirlenmelidir. Eğer yazı tahtasını bir eğitim kurumu için alacaksanız duvara monte ve büyük ölçülere sahip modeller arasında seçim yapmanız daha uygun olacaktır. Kullanım alanınız ofis ya da ev ise duvara monte yazı tahtaları idealdir. Çünkü duvara sabitlenen bu ürünler yerden tasarruf etmenizi sağlar ve bulundukları mekânı küçültmemiş olurlar. Sunum ve toplantılarınız ile günlük notlarınızı tutmak için de daha küçük modelleri tercih etmenizi öneririz. Geniş toplantı salonları, büyük ofisler ve ayrı çalışma odalarının bulunduğu evlerde ise kullanışlı olan yazı tahtası çeşitleri ayaklı olanlardır. Yer kaplayacağı düşünülerek alınması gereken ayaklı modeller dekoratif ürünler oldukları için koyuldukları mekânın havasını da değiştireceklerdir. Ayrıca tekerlekli yazı tahtaları da büyük mekanlar için pratik kullanım sunar. İstendiği zaman yeri değiştirebilen ve istenilen yöne döndürülebilen tekerlekli modellerin dışında üç yüz altmış beş derece dönebilen gövdeye sahip yazı tahtaları da ofis gibi mekanların vazgeçilmez aksesuarlarıdır. 

Kullanım alanının büyüklüğüne göre bir seçim yaptıktan sonra kullanım sıklığı da dikkate alınmalıdır. Yazı tahtalarını yoğun olarak kullanacaksanız daha dayanıklı ürünleri almanız gerekir. Yani okul, kurs ve benzeri eğitim öğretim kurumlarında uzun süreli kullanım için emayeden elde edilen yazı tahtaları tercih edilmesi daha doğrudur.

Yazı tahtalarının üzerine materyaller yapıştırmak istiyorsanız tercihiniz mıknatıslı ya da manyetik yazı tahtası modelleri arasında tercih yapabilirsiniz. Bu yazı tahtalarının üzerine hem yazı yazabilir hem de magnetli malzemeleri yapıştırabilirsiniz. Özellikle sunum ve toplantılar için talep edilen bu yazı tahtaları dışında çocukların kullanıma daha uygun olan çift taraflı ahşap yazı tahtaları ve abaküslü yazı tahtaları ile sürgülü yazı tahtası modellerine de Sınıf Annesi’nden göz atabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.