Sıralama seçin
Toplam 21 ürün görüntüleniyor.

Yapıştırıcılar

Yapıştırıcılar önemli birer ofis malzemesi ve okul eşyası olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır. Yapıştırıcı çeşitleri farklı materyallerden üretilmiş yüzey ve nesneleri birbirine eklemek ve bir arada tutmak için gerekli bir materyal olarak işlev görmektedir. Hayatı pratikleştirmek için ortaya çıkan araç ve gereç yapımında kullanılmaya başlanan yapıştırıcıların tarihi neredeyse insanlık tarihi kadar eskidir. Yapılan çalışmaların ortaya koyduğu üzere ile altı bin yıl öncesinde kullanılmaya başlayan yapıştırıcılar, ilkel araçların yapımı için vazgeçilmez materyallerdi. Nesne ve eşyaların birbirine tutturulmasına duyulan ihtiyaç sayesinde keşfedilmiş eski dönemlerde daha çok ahşap malzemelerin yapışmasını sağlamak adına işlev görmüşlerdir. Binlerce yıl önce ağaç özleri, reçine ve balmumu gibi doğal kaynaklardan elde edilen yapıştırıcı maddeler şimdi teknolojinin gelişmesine paralel olarak içeriği farklı birçok maddeden elde edilebilmekte ve fonksiyonel malzemeler adı altında hayatın her alanında yaşamımızı kolaylaştırmaktadır.

 

Yapıştırıcı Çeşitleri

Nesneleri belli bir zemine tutturmak ve zeminlerin bir arada kalmasını sağlamak yapıştırıcıların görevidir. Etrafımızdaki hemen her eşya yapıştırıcılar sayesinde bir araya getirilerek son şekillerini alıyor ve yaşam alanlarımızda kendi işlevlerini yerine getirebiliyorlar. Hemen her eşya ve nesnenin üretiminde kullanılan yapıştırıcılar bu nedenle büyük bir ihtiyaç halini almış durumdadır. Fakat her yapıştırıcı tüm yüzey ve nesnelere uygulanamıyor. Örneğin kâğıt yapıştırmak için kullanılan yapıştırıcı çeşitlerinin formülleri ve yapısı diğer yapıştırıcılardan farklı olduğu için tahta ve seramik gibi yüzeylerde işlev göremiyor. Ya da cam yapıştırmak için özel olarak üretilmiş yapıştırıcıların diğer yüzeylerde işe yaramadığı biliniyor. Bunun için yapıştırıcılar kullanım alanlarına ve ihtiyaca göre değişiklik göstermektedir.

Günümüzde yapıştırıcı çeşitleri sıvı, katı veya gaz şeklinde genel bir sınıflamaya tabii tutulabilir. Fakat yapıştırıcı maddeler arasındaki ilk sınıflama organik ve inorganik olarak yapılıyor. Organik yapıştırıcılar hayvansal ya da bitkisel malzemeler ile polimerden üretilen maddelerdir. İnorganik yapıştırıcı çeşitleri ise kireç ve çimento gibi materyallerden yapılıyor.

 

Sınıf Annesi’nin Uygun Fiyatlı ve İşlevsel Yapıştırıcıları

Sınıf Annesi’nin kırtasiye kategorisinde yerini alan yapıştırıcı çeşitleri okul ve ofis ile evlerdeki yapıştırılması gereken eşyalarınıza hizmet ediyor ve okul çağındaki çocuklarınızın etkinlik ihtiyaçlarına cevap veriyor. Pratik kullanımı sayesinde en çok tercih edilenlerinden biri olan sıvı yapıştırıcı modelleri Sınıf Annesi’nde. Her tür kâğıt ve kartondan elde edilen nesnelerin rahatlıkla bir arada tutulabilmesini sağlıyor. Karton, kâğıt, ahşap ürünleri ve kumaş gibi malzemeleri yapıştırmak ve oyun hamuru elde etmek için yararlanabileceğiniz tutkal çeşitleri de bulunuyor. Porselen, kauçuk, metal, ağaç deri, kâğıt ve plastik yüzeyleri sağlam şekilde yapıştırmaya yarayan japon yapıştırıcısı çeşitlerini de sitemizden edinebilirsiniz. Akma ve bulaşma yapmayan hamur yapıştırıcı ise hayatımızı kolaylaştıran diğer kırtasiye ürünlerden biri. Sınıf Annesi’nden uygun fiyatlarla alacağınız, zararlı madde içermeyen hamur yapıştırıcı ev, okul ve ofis gibi alanlarda kullanılabiliyor. Kâğıt ürünlerini yapıştırmak için ideal bir malzeme olan stick yapıştırıcı çeşitlerini de bulmanız mümkün. Stick yapıştırıcı özellikle çocuklarınızın etkinliklerinde ihtiyaç duyduğu okul eşyalarını arasında yerini alır ve çocuklar tarafından el işi etkinliklerinde sıkça kullanılır. Çocuklar için son derece güvenli olup bu nedenle tercih edilen stick yapıştırıcıların yanı sıra simli yapıştırıcı çeşitlerine de sitemizden göz atabilirsiniz. Sınıf Annesi’nin simli yapıştırıcı çeşitleri su bazlı ve güvenli. Çocuklar için el işi etkinliklerinin vazgeçilmezi olan rengarenk simli yapıştırıcı çeşitleri sadece yapıştırma işlevi görmemekte, süsleme için de kullanılmaktadır. Çocuklarınız için tüm yapıştırıcı çeşitlerini Sınıf Annesi’nden uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.