Sıralama seçin
Toplam 14 ürün görüntüleniyor.

Silgi

Eğer yazmakla, çizmekle ilgiliyseniz her an kapıda hazır bekleyen yanlışlıkları da silmeye hazır olmanız gerekir. Manüel yazı ve çizi işlerinde kalem olmazsa olmazımızsa silgi de onun hemen yanında yer almalıdır.

Çok eski çağlarda kömür ve grafit izlerini silmek için ekmek hamuru kullanılırdı. Belki şaşırtıcı gelecek size ama günümüzde hâlâ bazı karakalem sanatçıları bu silme tekniğini kullanmaktadır.

Silmek için kullanılan bir başka şey de kauçuktu. Ve o günlerden bugünlere gelişerek, değişerek silgi imal edilmiş ve çeşitlendirilmiştir.

Silgi Çeşitleri Nelerdir?

Kauçuk silgi, vinil silgi, yoğurulmuş silgi, art-gum silgi, kalem arkası silgi ve dak-sil akla gelen silgi çeşitlerindendir.

Kauçuk silgi, en çok kullanılan silgi çeşitlerindendir.

Kalem arkası silgiler ise; genelde kalemin rengiyle uyumlu olarak kalem arkasına yapıştırılmış halde imal edilir.

Kalem arkası silgilerin çok kullanışlı olduklarını söyleyemeyiz ama kağıda zarar vermemek için dikkatli kullanarak yine de olsa silme ihtiyacını giderebilir. Fakat bu tip kalem arkası silgiler daha çok uçlu kalemlerde uçların arkadan düşmesini engellemek gibi ikinci bir işleve sahiptir.

Art-gum silgi ise; çoğunlukla sanatçılar tarafından kullanılır. Bu silgi kauçuktan yapılmış, kaliteli bir silgidir.

Yoğrulmuş silgi de genellikle sanatçıların tercihi olan silgidir. Oyun hamuruna benzer bir tür olan bu silgi, esnek bir materyalden yapılmıştır. Yalnız bu silgi ısındığı vakit kağıda yapışabilir. O yüzden kullanılırlığı spesifik alanla sınırlıdır aslında.

Faber Castell hamuır silgi özellikle boyama ve çizerlikle ilgilenenler ve bu alanda öğrenci olanlar için ideal bir silgidir. Kömür ve pastel çizimleri düzeltmek, renk tonlarını açmak ya da asetat filmlerini temizlemek için oldukça elverişli bir silgidir.

Vinil silgiler ise kullanıldıkları alana daha az zarar veren silgi çeşididir. Hafif izleri silmeye el verişli olan bu silgi türü, hassas plan kağıtları üzerinde rahatlıkla kullanılabilir. Bu sebeple mühendisler ve mimarlar ın kullanımına uygun olan ideal bir silgidir.

Dak-sil ise daktilo ve tükenmez kalem gibi silinirliği hiç de kolay olmayan hataların üstünü kapatmak için kullanılan beyaz boya ya da hatalı yüzeye yapıştırılan beyaz bantlardan oluşan bir silme gerecidir. Faber castell sıvı 200ml düzeltici daksil tam da bu ihtiyaca karşılık gelecek bir üründür.

Özellikle öğrenciler için ve sınavlara girenler için sınav kağıdı ya da kodlama kağıtlarını lekelendirmeden silmek elzemdir ve bu sebeple silgi kalitesi oldukça önemlidir. Big point dust- free sınav silgisi tam da böyle zamanlar için  ideal bir silgi seçimi olacaktır.

Eğitim hayatı boyunca öğrencilerin en temel kırtasiye malzemelerinden olan silginin kağıdı zedelemeden silebilir olması, sildiği zemini zedelememesi ve silerken zemini kirletip kalem boyasını  dağıtmaması aranılan özelliktir.

Bigpoint dust free silgi beyaz tam da yukarıda sözünü ettiğimiz  özellikte bir silgidir. Dust free özelliğinden dolayı silgi tozlarını tek parçada toplar. Hll –polymer özelliği sebebiyle kağıda zarar vermeden ve leke ya da iz bırakmadan ilk silmede temizler.

Sınıfannesi sayfasını ziyaret ederek kendiniz, çocuğunuz ya da öğrencileriniz için pek çok istere karşılık gelecek silgi seçimi yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.