Sıralama seçin
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Resim Kağıdı

Resim kağıtları kullanılacağı alana, üzerine uygulanacağı boya türüne uygunluğu düşünülerek seçilir.

Sadece okullarda, öğrencilerin görsel sanatlar dersi kapsamında kullandıkları bir ders gereci olmaktan çok daha fazlası olan resim kağıtları mesleki olarak da kullanılan gereçlerdendir.

Salt öğrenci ve çizerler, ressamlar için değil, mimarlar, mühendisler, tasarımcılar, grafikerler gibi pek çok meslek grubundan olanlar için de gerekli bir kırtasiye ürünüdür.

Genişlikleri ve uzunlukları farklı farklı olan resim kağıtları rulo şeklinde ya da standart ölçülere uygun tabakalar halinde bulunur.

Uygulanacak tekniğe göre kağıt seçimi de önem taşıyor.  Örneğin; sulu boya tekniği uygulanacaksa eğer, gerek duyulan kağıt türü suluboya kağıdı olacaktır.

Sulu boya kağıtlarda; kağıdın dokusu, sus tutma kapasitesi, ağırlığı ve tabii ki kağıt kalitesi suluboya kağıdında aranan özelliklerdir.  Boyama bitince resim kağıdının iyice kuruduktan sonra buruşmaması ve kıvrılmaması da aranan özelliklerdendir.

Sınıfannesi’nde mevcut olan Bigpoint suluboya kağıdı 35x50cm ebadında, 300 gram ağırlığında, 20 yapraklıdır. Her ne kadar sulu boya kağıdı olarak tanımlansa da guaj boya, akrilik boya, mürekkep gibi her türlü teknik için uygun kağıtlardır. Çocuklar için de güvenli olan kağıt, ışığa karşı oldukça dayanıklıdır.

Bigpoint A4 çizim kağıtları ise; özel asit içermeyen çizim kağıdından üretilmiştir. Grafit kalemler, kömür kalemler, kurşun kalemler, dereceli kalemler için uygun olduğu kadar, toz, pastel ve yağlı boya uygulamaları için de elverişli bir resim kağıdıdır.

Sulu boya ve çizim kağıtlarının yanı sıra sanatsal resim kağıtları seçenekleri de olan resim kağıtları fraklı gramajlarda olmak üzere, 35x50 cm ebadında 25 adet, 25x35 cm ebadında 25 yaprak ve 50x70 cm yüzlü paket seçenekleri de vardır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.