Sıralama seçin
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

Parmak Boyalar

Parmak boyası ile yapılan etkinlikler sadece çocukların değil, yetişkinlerin de zevk aldığı bir etkinliktir. Ele tamamen sürülüp, uygulanacak zeminde özgürce hareket edebilme zevki sunan parmak boyaları çocukları resimle ve kendini ifade etme yollarıyla tanıştırmanın, buluşturmanın belki de en güzel yollarından biri.

Konu çocuklar olunca dikkat edeceğimiz noktalar daha da elzem ve gözden kaçmayacak şekilde olmalı. Bu yüzden parmak boyası alırken sağlığa zararlı olmaması ve çocukların kullanmasında sakınca görülmemesi en başta aranacak özellik olmalıdır.

Her yaştan çocuğun keyif alarak kullanmak isteyeceği bir boya türü olan parmak boyası ile yapılan etkinlikler aslında geçmişten geleceğe taşıyacağınız çok duygusal bir anı da olabilir.

Bir çocuğunuz varsa şayet, evinizin bir duvarını her yaş aralığında onun eliyle renklendirdiğinizi düşünün.  Geçmişten şimdiye taşınan sevgi dolu, son derece özgün bir iz!

Üstelik renklerle ve boyalarla haşır neşir olmak isteyen ama kalem tutmak için yaşı henüz küçük olan, motor hareketleri henüz gelişmemiş ya da kalem tutmaya yeterli olmayan çocuklar için parmak boyası ideal bir seçim olacaktır.

Sadece bir eğlence olmakla kalmayıp öğretici de olan parmak boyaları ile çocuklarınıza ya da öğrencilerinize renkleri bu yolla eğlenerek öğretebilirsiniz. Renkleri öğretirken de kendilerini ifade etme şansı bulan çocukların yaratıcılıklarını tetiklemiş olursunuz.

El ve göz koordinasyonunu geliştirmeye katkı sağlayan parmak boyalar, parmak ve el kaslarını güçlendirmeye de yardımcı olur.

Sınıf Annesi’nde Sizi Bekleyen Parmak Boyası Çeşitleri

Yaş grubunuz motor hareketleri henüz fırça ya da kalem kullanmaya olanak sağlayamayacak çocuklardan oluşuyorsa Carioca baby parmak boyası ideal bir seçim olacaktır.

Carioa baby parmak boyası dört renkten oluşmaktadır. Elli mili litre ölçeğinde olan, tamamen gıda boyalarından imal edilen baby parmak boyası kokusuzdur, sağlığa zararsızdır ve pek çok kumaş türünde leke tutmaz özelliğe sahiptir.

+2 yaş grubuna karşılık gelen Carioca baby parmak boyası, sekizli renk seçeneğini de barındırmaktadır.

Çocuklar ve bebekler için parmak boyası seçenekleri arasında güvenilir bir diğer ürün de altılı ve dörtlü renkleriyle bigpoint parmak boyasıdır. Altılı parmak boyası ve dörtlü parmak boyası 35ml, sekizli parmak boyası ise elli ml ölçeğindedir.

Bigpoint parmak boyası, yumuşak, akışkan ve pürüzsüz özellikleri sayesinde çocuklara boyamayı sevdirecek potansiyeli olmakla birlikte el ve parmakla kullanılmakla birlikte fırçayla kullanmaya da yatkındır. Su veya ıslak mendille kolayca elden çıkarılabilen parmak boyası sağlık açısından onaylanmış, cilde zarar vermez özelliktedir.

Özel plastik şişede bulunan parmak boyaları ise ten rengi, siyah ve kahverengi seçenekleri içermektedir.

Çocukların kağıt ya da karton zemin üzerine yaratıcılıklarını özgürce sergileyecekleri Bigpoint 500 ml olan parmak boyası,  bulundukları plastik şişe sayesinde kuruma yapmaz ve cilde zararsız özelliktedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.