Sıralama seçin
Toplam 29 ürün görüntüleniyor.

Oyuncak Müzik Aleti

Bilindiği gibi müzik soyut bir sanattır ve müzik aleti çalmak sadece el ve göz koordinasyonunu geliştirmeyi sağlayan bir faaliyet değildir. Duygu ve düşüncelerin notalar aracılığı ile somut şekilde aktarılmasını sağlayan müzik aletleri çocuk gelişiminde önemli bir yer teşkil etmelidir. Bu da ancak oyuncak müzik aleti çeşitleri ile yapılabilir.

Yapılan araştırmalar müzik ile zihnin erken gelişimi arasında ciddi bir bağlantı olduğunu ortaya koymuştur. El ve göz koordinasyonunun gelişmesini sağlayan oyuncak müzik aletleri işitsel ve görsel yeteneklere de önemli katkıda bulunur ve zekâ seviyesinin erken yaşta ileri aşamalara taşınmasına olanak tanır. Oyuncak müzik aletleri ile hayatlarının sonraki dönemlerinde çocuklarınızın herhangi bir enstrümanı çalabilmesinin önünü açarken bebeklik döneminden başlayarak iki elin ve tüm parmakların etkin bir şekilde kullanılması da mümkün olabilmektedir.

Oyuncak müzik aletleri çocukların psikolojisini de olumlu yönde etkiler. Müzikle psikolojik doyuma ulaşan çocuğun kendine güveni artacak ve çocuk ileride sağlıklı bir kişilik yapısına kavuşması daha kolay olacaktır. Ruhunu müzikle dinlendiren çocukların oyuncak müzik aletleri ile yazma, düşünme, konuşma ve kendini doğru ifade etme becerileri de gelişir. Oyuncak müzik aletleri ile oynayarak küçük ve büyük kas gelişimleri erken yaşta tamamlanmaya yüz tutan çocukların ritim takipleri hafızlarının gelişmesini ve odaklanma ile dikkat problemlerinin önüne geçilmesini de sağlar.

 

Sınıf Annesi’nin Oyuncak Müzik Aleti Çeşitleri

Çocuğunuzun bilişsel, motor ve psikolojik gelişimine birçok katkısı bulunan oyuncak müzik aletleri aynı zamanda çocukların nitelikli zaman geçirerek eğlenmesine de olanak tanır. Her çocuğun ilgisini çekecek farklı oyuncak müzik aleti çeşitlerini Sınıf Annesi’nde bulmanız mümkün. Sınıf Annesi’nin oyuncak müzik aleti fiyatları anne ve babaların yüzünü güldürürken çocuklar...ı da sevindiriyor. Kategoride yer alan oyuncak müzik aleti çeşitleri arasında çocuklarınızın ilgi ve yeteneklerine göre oyuncak gitar, oyuncak piyano ve oyuncak org ile oyuncak davul, oyuncak keman, oyuncak def, oyuncak müzik seti seçimi yapabilirsiniz. Farklı yaş gruplarına göre sınıflandırılan bu oyuncaklardan başka 2 yaşından büyükler için ksilofon oyuncak ile 18 ayın üzerindeki bebeklerin çok seveceği oyuncak mikrofon da Sınıf Annesi’nde sizleri bekliyor. Ayrıca pilli kemanlar, akustik gitarlar, drum setleri ve mikrofonlu orglar ile çocuğunuzun sanatçı yönünü keşfedebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.