Sıralama seçin
Toplam 92 ürün görüntüleniyor.

Oyuncak Bebek

Oyuncak bebek çocuklar için sadece bir eğlence ya da oyun aracı değildir. Oyuncak bebekler eğitici oyuncaklar gibi çocukların psikolojik, mental, fiziksel ve sosyal gelişimini olumlu yönde etkileyen oyun materyalleridir. Sıradan birer oyun aracı olarak görülmemesi gereken oyuncak bebek çeşitleri çocukların yalnız başlarına kurdukları oyunlarda bile yaratıcılığı artırma ve hayal gücünü genişletme konusunda etkin oyuncaklardan. Özellikle 3 yaşından başlayarak okul öncesi dönemi kapsayacak şekilde oyuncak bebek ile oynayan çocukların beyin aktivitelerinin yoğun olduğuna dair araştırmalar bulunmakta. Bu araştırma sonuçlarının da gösterdiği gibi oyuncak bebekler ile oynamak çocuklarda düşünme faaliyetini artıran bilgisayar oyunlarından çok daha başarılı bir etkinlik. Çocuklar bu bebekler sayesinde kendi yarattıkları dünyada yeteneklerini, ilgilerini ve eğilimlerini keşfediyor ve soru sorama, problem çözme ve analitik düşünme gibi zihinsel yetilerini geliştirmiş oluyorlar. Oyuncak bebek ile kurulan oyunlar aynı zamanda çocukların empati kurmalarına da yol açtığından topluma uyumları da kolaylaşmış oluyor. Oyuncak bebek ile duyguları ve düşünceleri tanımlama şekilleri değişen miniklerin psikolojik olarak rahatlama yaşadıkları ve kavramları anlamlandırma konusunda da geliştikleri gözleniyor. Kız ve erkek çocukların üzerinde aynı etkiye sahip olan bu faydalı oyuncakların bir olumlu etkisi de kas ve kavrama yetisinin gelişiminde kendini gösteriyor. Siz de çocuklarınızın her yönde ilerlemesine katkı sunan oyuncak bebek modellerini Sınıf Annesi’nden satın alabilir ve çocuğunuzun çok yönlü gelişmesini sağlayabilirsiniz.

 

Oyuncak Bebek Modelleri

Her yaştan çocuğun favori oyuncaklarından olan oyuncak bebek çocukların gelişmesine fayda sağlarken eğlenceli vakit geçirmelerinin de anahtarıdır. Pek çok farklı çeşidi bulunan oyuncak bebekler arasında en çok tercih edilenlerden biri bez bebek modelleridir. Ama bez bebekler özellikle anne ve babaların seçimi oluyor. Bunun nedeni bez bebeklerin zararsız kumaş malzemelerden üretilmiş olmaları ve kolay temizlenebilmeleri. Bu güvenli oyuncak Asya ve Güven markalarının kaliteli üretimleri ile Sınıf Annesi’nde yer alıyor. Müzikli ve sesli modelleri bulunan bez bebek çeşitlerinden başka Sınıf Annesi’nden çocuğunuzun gelişimini olumlu şekilde destekleyen et bebekleri de edinebilirsiniz. Yumuşak yapısı ve gerçekçi tasarımları ile çocukların dikkatini çeken bez bebek çeşitlerini Sunman, Vardem, Birlik ve Erpa gibi markaların güvencesi ile Sınıf Annesi’nde bulmanız mümkün.

Oyuncak bebek modelleri içinde daha kapsamlı bir seçim yaparak çocuğunuza farklı deneyim yaşatmak istiyorsanız tercihiniz oyuncak bebek seti çeşitlerinden yana olsun. Oyuncak bebek setlerinde bebeklerin yanı sıra bebek aksesuarlarına da sahip olarak çocuğunuzun hayal dünyasının sınırlarını zorlayabileceği oyunlar kurmasına olanak sağlamış olacaksınız. Ayrıca çocuğunuzu klasik oyuncakların dışında oyun materyalleri ile tanıştırmak istiyorsanız deniz kızı oyuncak modelleri de idealdir. Deniz kızı oyuncak bebekler gibi özellikle kız çocuklarının ilgisini çeken peri bebek ve prenses bebek de seçenekleri artırmak için iyi birer seçim olacak. Yılların eskimeyen oyuncakları Barbie bebeklerin ise birçok çeşidini Sınıf Annesi’nden satın alabilirsiniz. Barbie bebekler gibi kız çocuklarının gözdesi olan manken bebek modelleri de Sunman kalitesi ile Sınıf Annesi tarafından sizlere sunuluyor. Müzikli ve ışıklı Elsa frozen bebek ve baby alive bebek oyuncaklarını da uygun fiyatlarla sitemizden çok uygun fiyatlara edinebilirsiniz.

 

Oyuncak Bebek Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuğunuzun ilk arkadaşı ve oyun ortağı olacak oyuncak bebekler anne ve babalar tarafından dikkatlice seçilmelidir. Çocuğun bir yaşından sekiz yaşına kadar sıklıkla kullanacağı ve oyunlarından eksik etmeyeceği oyuncak bebek çeşitleri oldukça fazladır. Bu oyuncaklar arasında yapacağınız seçim çocuklarınızın ilgilerine ve yönelimlerine uygun olduğu gibi olgunluk dönemlerine ve cinsiyetlerine de hitap edecek biçimde doğru yapılmalıdır.

Her oyuncak gibi oyuncak bebek alırken de göz önünde bulundurulması gereken ilk nokta çocuğunuzun sağlığı ve güvenliği olmaktadır. Çocuğunuz için kimyasal içermeyen ve çocuğunuzu yaralamayacak ürünleri tercih etmeniz elzemdir. Oyuncağın ergonomik olması yani çocuğun rahatlıkla oynayacağı bir bebek edinmeniz için ise yaş kriterini devreye sokmanız gerekir. Çocuğunuzun fiziksel ve zihinsel gelişimine uygun oyuncak bebek seçimi yapmak için oyuncağın hangi yaş grubuna karşılık gelecek şekilde üretildiğine bakmayı ihmal etmeyin. Çocuklarınız için oyuncak bebeğin ebatları da önemlidir. Çocukların kavrayamayacağı kadar büyük ebatlarda ve aksine yutabilecekleri kadar küçük parça ve aksesuarlara sahip olan oyuncak bebek çeşitlerini tercih etmeyin. Örneğin 3 yaşın altındaki çocuklar için fazla aksesuarı bulunan oyuncak bebek setlerini satın almanız sakınca yaratabilir. Ama 3 yaş ve üzerindeki çocuklarınızın el becerileri geliştiği için kıyafet ve aksesuarları değişebilen oyuncak bebek çeşitlerine daha çok ilgi gösterebileceklerini de atlamayın.

Oyuncak seçiminde boyutlar da çok önemlidir. Çocuğun ebatlarından büyük boyutlara sahip olan oyuncak bebekler de çocukta özgüven eksikliği, yetersizlik duygusu ve korkuya yol açacaktır. Bir yaşın altındaki bebekleriniz için ise yumuşak materyallerden üretilmiş ürünleri seçmeniz uygun olacaktır. Fakat tüm çocuklar için kolay temizlenebilen oyuncak bebekler satın alınmalı ve bu oyuncakların hijyenine dikkat edilmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.