Sıralama seçin
Toplam 181 ürün görüntüleniyor.

Oyuncak Araba

Oyuncak denildiğinde akla ilk gelen ürünler olan oyuncak araba çeşitleri kız ve erkek tüm çocukların iç ve dış mekanlarda keyifli vakit geçirmesini sağlayan oyun materyalleridir. Kavrama yeteneği gelişmiş ve kas gelişimi belirli ölçüde gerçekleşmiş 8 ay ve üzeri bebeklerden okul çağının sonlarına gelmiş çocuklara kadar her yaş grubunun en sevdiği oyuncak olan oyuncak araba yetişkinler için de koleksiyonların en nadide parçası olmayı başarıyor.

 

Oyuncak Araba Modelleri

Okul öncesi çağda el ve göz koordinasyonu ile kas gelişimine katkısı bulunan oyuncak arabaların farklı çalışma prensiplerine sahip çeşitleri de bulunmaktadır. Uzaktan kumandalı arabalar ilkokul çağına yaklaşmış çocuklara daha çok hitap ederken oyuncak sürtmeli araba modellerini her yaştaki çocuklar kolaylıkla kontrol edebilir. Çek bırak araba çeşitleri ise okul çağı öncesinde sıkça tercih edilir. Bunun nedeni bu arabaların geriye doğru belli bir kuvvet uygulanarak hareket edebilmesi ve böylece pratik bir kullanımının olmasıdır. Okul çağı öncesinde pilli oyuncak araba modelleri çocukların fazlaca ilgisini çeker. Pil sayesinde hareket eden ve ışık ile ses yayan arabalar ise bebeklerin ve 5 yaş altındaki çocukların favorisidir.

Çalışma prensiplerinden başka oyuncak araba modellerinin sınıflanmasını sağlayan bir diğer kriter arabaların şekli ve türüdür. Çocukların özellikle plaj ve park gibi dış mekanlarda kum ile oynayabilecekleri oyuncak kamyon, oyuncak traktör, oyuncak kepçe, oyuncak tır, oyuncak pikap ve oyuncak iş makinası gibi oyuncak araba modellerini evde kinetik kumlar kullanarak oynamaları mümkündür. Farklı meslek grupları baz alınarak tasarlanmış oyuncak araba modelleri arasında ise ambulans oyuncak, oyuncak polis arabası, oyuncak itfaiye arabası ve oyuncak jandarma arabası çeşitleri bulunmaktadır. Oyuncak otobüs, oyuncak motor ve oyuncak yat da çocuklar için farklı bir oyun deneyimi sunmaktadır. Çocukların en çok ilgisini çeken oyuncak araçlar ise oyuncak helikopter ve oyuncak uçak olmaktadır.

 

Oyuncak Araba Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tüm diğer oyuncak çeşitlerinde olduğu gibi oyuncak araba seçimi yaparken ilk kriter çocuğun yaşıdır. Yaş faktörü, çocuğun fiziksel ve bedensel olgunluğuna işaret ettiği için hangi yaş grubuna hangi oyuncağın uygun olduğunun belirleyicisidir. Bu doğrultuda henüz nesneleri tutmak ve kavramak konusunda yetkinleşmemiş 8 ay altı bebeklere oyuncak araba almak doğru değildir. 3 yaş altı çocuklar için ise minik boyutlardaki oyuncak araba çeşitleri edinilmesi özellikle yutma açısından uygun olmayacaktır. Ayrıca arabaların sivri kenarları olması kazalara ve yaralanmalara yol açabilir. Metal gibi ağır materyallerden üretilmiş oyuncak araba modelleri de çocuklar için ideal oyuncaklar sayılmaz. Oyuncak metal araba daha çok 7 yaş ve üzerindeki çocuklara uygundur. Özellikle belli bir yaşa kadar çocuklarınıza satın alacağınız oyuncak arabalar ahşap malzemelerden ve boyasız olmalıdır. Bebeklikten çocukluğa geçenler için ise güvenilir markalardan güvenile alışveriş yapabileceğiniz mağaza ve e-ticaret sitesini tercih etmelisiniz. En sağlıklı materyallerden üretilen, en uygun oyuncak araba fiyatları ve modelleri için Sınıf Annesi’ne göz atabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.