Sıralama seçin
Toplam 47 ürün görüntüleniyor.

Oyun Hamuru

Oyun hamuru çocuklar için üretilmiş, elle kolayca şekil verilebilen yumuşak bir yapıya sahip eğitici oyuncaklardan biridir. Bebeklikten başlayarak çocukların el becerilerini geliştirmek ve yaratıcılıklarını artırmak için kullanılan oyun hamuru ile oynamak aynı zamanda eğlenceli bir etkinliktir. Canlı renkleri ile çocukların ilgisini çeken oyun hamuru çeşitleri çocukları sakinleştiren bir faaliyet olduğu için de anne ve babaların erken yaşta çocukları için sıklıkla tercih ettikleri birçok faydası bulunan bir oyuncak çeşididir. Doğru seçim yapıldığında çocukların birçok alanda gelişmesine olanak sağlayan bu yararlı oyuncak tek tek alınabileceği gibi set halinde de edinilebilir. Oyun hamurları genellikle plastik kutular içinde alıcıya sunulur. Oyun hamuru seti ise hamur şekillendirici, merdane, hamur kesici gibi oyunu çeşitlendiren farklı malzemeleri de bünyesinde barındırır. Güvenilir markaların oyun hamuru çeşitlerini ve oyun hamuru setlerini Sınıf Annesi’nde bulabilirsiniz.

 

Oyun Hamurunun Faydaları

Oyunla öğrenen çocuklarınız için tercih edebileceğiniz oyun hamurları çocuğunuzun bilişsel faaliyetlerde bulunarak zihinsel gelişimlerine katkı sağladığı gibi ince motor gelişimlerini de destekler. Hamur ile farklı nesne, eşya, hayvan ve insan figürleri yapmayı öğrenen çocuk, somut dünyayı zihinlerindeki gibi hamura yansıtarak hayal güçlerini de ortaya koyar ve kendi sınırları ile dünyayı tanımış olurlar. Renk ve şekil algısının hızlanmasına da yararlı olan oyun hamuru ile çocuğunuz hem tek başına hem de grup halinde sizinle ve arkadaşları ile oynayabilir.

 

Oyun Hamurunun Motor Gelişime Katkıları

Çocuklar oyun hamuruna şekil verirken ellerini yoğun olarak kullanırlar. Bu da hem kasların güçlenmesine hem de el becerilerinin gelişmesine katkıda bulunur. Küçük kasları gelişen çocuklar okula başladıklarında kalem kullanma konusunda zorlanmazlar. Ayrıca oyun hamuru el ve göz koordinasyonu açısından da faydalıdır.

 

Oyun Hamurunun Zekâ Gelişimine Katkısı

Çocuklar oyun hamurları ile renkleri, şekilleri, nesneleri, eşyaları, rakamları, kavramları ve harfleri kolayca öğrenebilirler. Belirli bir rengi elde etmek için farklı renkleri karıştırmayı denemesi ise onu problem çözmeye teşvik eder. Oyun hamuru ile oynamak konsantre olmayı gerektirdiği için çocukların ilgi ve dikkat süreleri uzar. Birleştirme ve ayırma ile boyut kavramını öğrenen çocuklar basit problemleri çözme yetisini de edinirler.

 

Oyun Hamurunun Hayal Gücüne Katkısı

Oyun hamuru çocukların yeni fikirler ve nesneler üreterek düşüneme faaliyetlerinin gelişmesini sağlar. Soyut düşünleri somut olarak oyun hamuru ile ortaya koyan çocuklar yaratıcı fikirler üreterek hayal dünyalarını da genişletmeye teşvik edilirler.

 

Oyun Hamurunun Duyu Gelişimine Katkısı

Oyun hamurları doğrudan çocukların duyuları ile hissettikleri oyuncaklardır. Görme, dokunma ve koklama duyularına hitap eden bu eğitici oyuncak çocukların duyularının gelişmesini sağlayarak fiziksel çevrelerini doğru algılamalarına da katkı sunar.

 

Oyun Hamurunun Duygu Dünyasına Katkısı

Oyun hamuru ile oynamak sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Bu gibi oyun ve oyuncaklar çocukların karakter yapılarını da şekillendirip ileride öfkeden uzak, huzurlu bireyler olmalarına yardımcıdır. Ayrıca çocuklar oyun hamurlarını şekillendirerek duygularını ortaya koyarlar. Kendi çabalarıyla üretmenin tadına varan çocukların özgüvenleri de artar.

 

Oyun Hamuru Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyun hamurlarını seçerken ilk yapmanız gereken çocuğunuzun yaşına göre tercih hakkınızı kullanmaktır. 18 aylık bebekler kas gelişimlerine paralel olarak kavrama ve sıkma konusunda biraz daha uzmanlaşmış olurlar. Bu da oyun hamurlarından bir buçuk yaşından küçük çocukların pek de verim alamayacağının göstergesidir. Oyun hamuru ile oynamak için ideal yaş ise 2’dir.

Oyun hamuru çocuklar için çok faydalı bir oyuncak olsa da güvenilir markalardan alınmalı ve içerdiği maddelere dikkat edilmelidir. İçinde kimyasal bulunduran oyun hamurları çocuklardan uzak tutulmalıdır. Ayrıca hamurların kıvamı, sertliği ve yapışmaması da oyuncağın kalitesini belirler. Kaliteli markaların ürettiği oyun hamurlarının insan sağlığına bir zararı bulunmaz. Doğal malzemelerden üretilmiş, zararsız oyun hamuru çeşitleri ile oyun hamuru setleri Sınıf Annesi tarafından sizlere sunuluyor.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.