Sıralama seçin
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Oyun Halısı

6 aydan sonra destekli şekilde oturmaya ve emeklemeye başlayan bebeklerin en büyük eğlencesi özgürce hareket edip yaşam alanlarını keşfetmektir. Bu geziler ise anne ve babalar için biraz zorlayıcı bir etkinliktir. Bebeklerinin her an gözlerinin önünde olmasını isteyen ebeveynleri rahatlatacak ve bebeklerin kendilerine ait bir alanı olmasını sağlayacak ürün ise oyun halısı çeşitleridir. Oyun halısı etrafına ilgi duymaya başlayan bebek için dikkat çekici bir oyun materyalidir. Renkleri ve şekilleri ayırt etme konusunda yavaş yavaş uzmanlaşan bebekler oyun halısı üzerindeki oyun alanını fark ederek uzun süreler boyunca burada kalmak isteyeceklerdir. Çocuğunuzun güvenle oynamasına izin verebileceğiniz oyun halıları taşınabilir olduğu için bebeğinizin her an sizin yanınızda olmasının da bir aracıdır. Oyun halılarını istediğiniz yere götürebilir, hatta seyahatlerinizde de yanınıza alabilirsiniz. Bebeğiniz oyun halısı üzerindeki oyuna iştirak eder ya da halının belirlediği alan içerisine oyuncaklarını getirerek yeni bir oyun kurabilir. Üzerindeki desen ve renkler sayesinde çocuğunuzun dikkatini toplamasına ve uzun süre odaklanmasına olanak sağlayan oyun halıları çeşitlerine göre birçok bilgiyi de içermektedir. Müzikli çeşitleri de olan oyun halısı modelleri hayvan ve insan figürleri ile temel bilgileri içerecek şekilde tasarlanmaktadır. Önemli olan bebeğinizin gelişim dönemine uygun ve ilgisini çekecek oyun halısını seçebilmektir.

 

Bebekler İçin Oyun Halısı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

6 aydan 5 yaşa kadar kullanılabilen oyun halısı çeşitleri çocuğun zihinsel ve fiziksel olgunluğuna göre değişiklik gösterecek şekilde üretilir. Bebeklerin gelişim dönemleri baz alınarak üzerindeki figürlerin zorluğuna dikkat edilmesi oyun halısı seçiminde önemli bir kriterdir. Özellikle bir yaşın altındaki çocuklar karmaşık şekillere ilgi duymazlar. Net, büyük ve girift olmayan nesnelerin bulunduğu ve üzerinde yazı olmayan oyun halısı çeşitleri daha çok 1 yaş altı bebeklere uygundur. Sayı, harf ve geometrik şekiller ile takip edilecek yol ve haritaların resmedildiği modeller ise okul çağına yaklaşmış çocuklara hitap etmektedir. 6 ayın altındaki bebekler ise kas gelişimleri henüz yeterli olmadığı için desteksiz oturamadıklarından oyun halısı kullanılması pek de tavsiye edilemez.

Oyun halısı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ise oyun halısının üretildiği materyallerdir. Çocuğunuzun her an dokunduğu ve temas ettiği bu ürünün sağlığı olumsuz yönde etkileyecek boya, kimyasal ve benzeri maddeleri barındırmaması gerekir. Özellikle on iki ayın altındaki bebeklerin her nesneyi ağızlarına götürerek tanıdıkları göz önünde bulundurularak oyun halıları kolayca temizlenebilecek biçimde üretilmiş olmalıdır. Bu temizlik yıkama ya da silme şeklinde gerçekleştirilebilmelidir. Ayrıca oyun halısının yüzeyinin yumuşak olması ve bebeğin nazik tenine zarar vermemesi de seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken bir kriterdir.

 

Sınıf Annesi’nin Bebek Oyun Halısı Modelleri

Bebeklerin belirli bir alanda, güvenle oyun oynamalarını sağlayan ve zihinsel gelişimleri ile fiziksel gelişimlerine katkı sunan bebek oyun halısı modellerini Sınıf Annesi’nden edinebilirsiniz. Kolay temizlenebilen, yumuşak bir yapıya ve darbe emici özelliğe sahip olan Sınıf Annesi’nin oyun halısı modelleri arasında farklı yaş gruplarına hitap eden çeşitler mevcut. Yaş dönemlerine bağlı olarak fiziksel olgunluğun da değiştiği hesaba katılarak seçebileceğiniz bu oyun halıları 75 X 100 santimetre ile 100 X 150 santimetreye kadar farklılık gösteren boyutlara sahip.

Bir yaşından küçük çocuklarınızın da rahatlıkla kullanabileceği Akar marka Kral Şakir Harfler ve Meslek Eşleştirmeli oyun halısı ile Kral Şakir Karikatür Oyun Halısı sayesinde çocuklarınız keyifli zaman geçirirken halı üzerindeki bilgilere de ulaşma fırsatı bulacak. Orijinal Kral Şakir lisanslı olan bu iki üründen başka yine bir yaşından küçük çocukların sağlığına zarar vermeyen materyallerden üretilmiş Gelido renkli oyun halısı ve Prego Neşeli Orman Oyun Halısı ek aksesuarları ile çocuğunuzun favorisi olacak. On sekiz aydan büyük bebeklerin severek oynayacakları Birlik tarafından üretilen Eğitici Çiftlik Halısı ile çocuklar hayvanları tanıyacak. Yumuşak dokusu ve çıkartılabilir oyuncakları nedeniyle hem sağlıklı hem de eğitici bir oyuncak arayanların ihtiyacına cevap veren bu ürünlerin alternatifi olan oyun halıları da Sınıf Annesi’nden ulaşabilirsiniz. 3 yaşından büyük çocukların zeka gelişimlerini destekleyen şehir oyun halısı modelleri ve dünya motifli oyun halısı çeşitleri de çok uygun fiyatlarla Sınıf Annesi tarafından sizlere sunuluyor.

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.