Sıralama seçin
Toplam 143 ürün görüntüleniyor.

Kutu Oyunu

Kutu oyunu, en az iki kişi ile oynanan, belirli kurallar çerçevesinde gerçekleştirilen oyunlara verilen genel addır. Yetişkinlerin ve çocukların hoşça vakit geçirmesini sağlayan kutu oyunları birçok farklı parçadan oluşur ve her kutu oyunu farklı bir temaya ile kurallara sahiptir.  Kutu oyunları temel prensiplerine göre zekâ ve şans oyunları ile oyuncuların çeşitli yeteneklerini ortaya koymalarına olanak sağlayan oyunları olmak üzere çeşitlenir. Örneğin satranç tümüyle bilişsel yetilerin gelişmesi ve düşünme, karar verme ile muhakeme yapma konusunda yetkinleşmeyi sağlarken Monopoly oyununda bilişsel yetilerin kullanılmasının yanında devreye şans faktörü de girer. Tabu oyununda ise kişiler belirlenmiş kurallar çerçevesinde kelimeleri hayal ettikleri gibi beden dillerini de kullanarak kendi takımlarındaki oyunculara anlatırlar. Bu da hem düş dünyasını geliştirir hem kelime bilgisini artırarak konuşulan dile hâkim olmayı sağlar hem de beden kullanımı gerektirir. Okey gibi eşli oynanan oyunlar ile takım olmayı, ait hissetmeyi ve dayanışmayı öğrenen çocuk tavla ve dama oyunları ile tek başlarına mücadele etmeyi tecrübe ederler.

Bu zekâ oyunlarının yanında şans faktörü ile kazananın belirlendiği eğlenceli oyunlar da bulunmaktadır. Bu tür şans oyunları daha küçük yaşlardaki çocuklar, özellikle de okul çağına erişmemiş olanlar için odaklanma ve sabırlı olma açısından son derece kıymetlidir. Hasbro’nun şansa dayalı Toilet Trouble oyunu bunlardan biridir. 

Kutu oyunları ile çocuklar dikkatlerini toplamayı ve uzun süre odaklanabilmeyi öğrenmiş olurlar. Oyuncuları yoğun bir düşünme faaliyetinin içine çeken kutu oyunu çeşitleri grup halinde oynandığı için sosyal yetilerin kazanılması için de gereklidir. Kutu oyunları oynayarak nitelikli zaman geçirmenin tadına varan çocuklar eğlenerek öğrenmenin yanında takımlarının kazanmasını sağlayarak aidiyet duygusunu da deneyimlemiş olurlar. Rekabeti kaybedip kazanarak algılamak ise çocuklar için adeta bir hayat provasıdır.

Çocukların bilişsel, sosyal ve motor kazanımlar elde etmesini sağlayan Monopoly, kızma birader, satranç, dama, domino, kelime ve genel kültür oyunları ve okey oyunu ile daha pek çok kutu oyununu Sınıf Annesi’nden edinerek çocuğunuzun gelişimi çok yönlü desteklerken onunla kaliteli vakit geçirebilirsiniz.

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.