Sıralama seçin
Toplam 48 ürün görüntüleniyor.

Çocuk Odası

Çocukların en çok vakit geçirdikleri alanlar kendi odalarıdır. Bireysel gelişim ve karakterin doğru şekillenmesi için her çocuğun kendine ait bir yaşam alanı olmalıdır. Çocuğun sadece fiziksel değil kişisel sınırlarını da belirleyen çocuk odası, yalnızca odanın sahibi olan çocuğa ait eşyalarla doldurulmalı ve bu özel alan evin ortak alanları gibi kullanılmamalıdır. Çocuk kendi odasında küçük yaştan itibaren vakit geçirmeyi öğrenmeli ve bu alanda tek başına uyumalıdır. Fakat bir çocuk sürekli odasında yalnız kalmamalı ve zaman zaman ebeveynler de çocuk odası sınırları içinde bulunmalıdır. Bu çocuğun kendini yalnız hissetmemesi için gereklidir. Çocuk anne babası, akrabaları ve arkadaşları ile günün belli saatlerinde odasında oyun oynayarak kaliteli zaman geçirmelidir ki odasına alışabilsin. Çocukların odalarını sevmeleri ve en çok zaman geçirdikleri bu ortamlara alışmaları için gerekli olan tüm oyuncaklar ve eşyalar da odada hazır bulundurulmalıdır.

Bunun yanında çocuk odası çok fazla eşya ile doldurulmamalı ve çocuğa oyun oynayabileceği bir alan açılmalıdır. Yeterli alan sağladıktan sonra dikkat edilmesi gereken nokta çocuk odalarında yer almaması gereken eşya ve nesneleri belirlemektir. Örneğin televizyon ve telefon gibi radyasyon yayan elektronik cihazlar çocuk odalarına alınmamalıdır. Herhangi bir işlevi olmayan biblo ve süsler de çocuk odasında olmaması gereken eşyalardır. Çocuğunuz yaşam alanına yerleştirdiğiniz her şeyi kullanabilmeli ve ondan fayda sağlamalıdır.

 

Çocuk Odasında Bulunması Gereken Eşyalar ve Oyun Materyalleri

Çocuk odasında ilk olarak yatak ve giysi dolabı bulunmalıdır. Çocuk çalışma masası da çocuk odası içerisinde mutlaka olması gereken eşyaların başında gelir. Çocuk odalarında bu temel mobilyaların yanında belirli sınırları olan bir oyun alanı ve oyuncaklar bulunmalıdır. Bu oyuncaklar çocuk yaş aldıkça değiştirilmeli ve çocuğun bebekliğinden kalma eşyalar ve oyuncaklar odadan çıkarılmalıdır.

Çocukların en sevdiği oyun materyalleri şişme oyuncaklar ve oyun çadırları olmaktadır. Şişme oyuncaklar oyun havuzları, zıplama ringleri ve eğlence parkları şeklinde çeşitlendirilebilir. Bu şişme oyuncakların farklı boyutları bulunduğundan çocuk odasının büyüklüğüne ve çocuğunuzun zevkine göre değişik seçimler yapılabilir. Oyun çadırı ise çocukların hem fiziksel hem de zihinsel aktivitelerde bulunarak nitelikli ve eğlenceli zaman geçirmelerinin dolayısıyla odalarını sevmelerinin anahtarıdır.

Çocuğunuz 3 yaşın altında ise odasında mutlaka bebek ürünlerine yer verilmelidir. Bebek ürünleri ise puset, bebek küveti, bebek koltuğu, bebek kanguru, bebek oturakklozet adaptörü ve yataklı bebek çantası gibi bebekler için gerekli olan materyalleri içerir.

Çocuğunuz bebeklik döneminden çıkmış ise onun için eğlenceli ve yaratıcı oyunlar kurabileceği çocuk kostümü modellerini edinmenizde fayda vardır. Kanatlar, korsan kostümleri ve çocuğunuzun sevdiği çizgi kahramanların kostümlerinin çocuk odasında olması onları çok mutlu edecektir. Ayrıca çocuk odası süsleri ile çocuğunuzun odasına renk katabilir, çocuğunuzun gün, sayı, takvim ve harf gibi temel bilgileri bu süsler ile öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Çocuk odaları için gerekli olan tüm bu eşya ve oyuncakları Sınıf Annesi’nden uygun fiyatlara edinebilirsiniz.

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.