Sıralama seçin
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

Çocuk Makası

Ev, ofis ve okulların vazgeçilmez kırtasiye materyali makaslar hem yetişkin hem öğrenci hem de çocukların ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Geçmişte tıbbi alanda ve dokumada yararlanılarak, tarihi çok eskiye dayanmaktadır. Makasın günümüzdeki haline kavuşması ise 18. yüzyılda atılan adımlarla gerçekleşmiştir. O dönemde dökme demir malzemeden yapılmış, şimdi ise nikel ve çelik gibi malzemelerden de üretilmektedir. Pratik bir kesme aleti olarak birçok farklı kullanım alanı için değişik çeşitleri bulunmaktadır. Dikiş malzemesi görevi de gören makas günlük hayatı kolaylaştıran basit bir alet olmanın yanında çocuk makası çeşitleri ile de çocukların yaratıcı etkinliklerde bulunmasına olanak sağlar. Kâğıt makası, kumaş makası, bahçe makası, saç makası, et ve benzeri gıdaların parçalanması için gerekli olan mutfak makası modelleri makas çeşitlerinin arasında yer alır. Ayrıca şekilli makas, yaylı makas, cetvelli makas ve ofis makası adı verilen çeşitleri spesifik alanlar için üretilen özel modellerdir. Çocuk makası ise küçüklerin el yapılarına ve uyguladıkları kuvvete göre dizayn edilmiş özel türlerindendir.

 

Çocuk Makası Çeşitleri Özellikleri

Makas günlük ve profesyonel alanlarda kullanılan basit alet olmasının yanı sıra çocuklar için birer okul eşyası ve hatta bir oyun ve etkinlik malzemesidir. Çocukların yaratıcı faaliyetlerinde ve okulda faydalandıkları çocuk makası; kâğıt, oyun hamuru, plastik, karton, bant ve mukavva kesmenin ve bu materyallere şekil vermenin en güvenli ve en kolay yolunu sunar. Çocukların zihinsel, fiziksel ve psikolojik gelişimlerinin sağlıklı şekilde gerçekleşmesi için gerekli görülen hemen her etkinliğin aracıdır, yaş gruplarına göre değişen büyüklüklerde üretilir. Çocuk makası çeşitleri çocuğun olgunluk seviyesine göre kavrayabileceği boyutlara sahip olmalıdır. Belli yaşın altındaki çocuklar ise makas kullanmamalıdır. Çünkü çocuklar için tehlike oluşturabilir. Özellikle bu nedenle çocuk makaslarının uçları keskin olmamalı ve kolları kısa olmalıdır ki yaralanmaların önüne geçilebilsin.

Tutma yerleri genellikle plastikten yapılır. Bunun nedeni makasın gövdesinin metal olması ve metalin belli bir ağırlığının bulunmasıdır. Sap kısmı hafif bir malzeme olan plastikten üretildiğinde, daha kolay kavranır ve ağırlığını daha az hissedilir. Plastik saplı modellerin yanında daha güvenli çocuk makası modelleri de üretilmektedir. Sap kısımları ile birlikte makasın iki kolunun gövdesi de plastikle kaplıdır ve sadece kesme yerlerinde küçük bir açıklık bulunur.

 

Sınıf Annesi’nin Çocuk Makası Modelleri

Çocukların el becerilerinin artmasını sağlayan makas, el ve göz koordinasyonunun da gelişmesine ciddi katkı da bulunur. Çocuklar bunları kullanarak yapacakları etkinliklerde hem hayal güçlerini genişletmiş hem de dikkatlerini yaptıkları iş üzerinde yoğunlaştırarak zihinlerini dinlendirmiş olurlar. Sınıf Annesi çocuk gelişimine önemli bir yer edinen çocuk makaslarını uygun fiyatlar ile sizlere sunuyor. Bigpoint markası çeşitleri arasında çocuğunuz güvenle kullanacağı yaylı ve korumalı okul makası, şekilli makas ve yaylı makas bulunuyor. Şekilli makaslar canlı renk seçenekleri ile çocukların dikkatini çekerken tamamen plastik kaplı olduğu için oldukça güvenlidir. Toplam uzunluğu 13,5 santimetre olan bu modeli kesme aralığı ise 4,5 santim. Yaylı makas çeşitleri ise korumalı olduğundan yaralanmalara karşı güvenlidir ve kesme kısmında bıçak yerine ince sac metal kullanılarak üretilmiştir. Sınıf Annesi’nde cetvelli makas ve ofis makası çeşitleri de mevcuttur. Kesme kısmında cetvel bulunan cetvelli makas modelleri istenilen ölçüde kesim yapmak için idealdir. Kaliteli metalden üretilir ve tutma yerleri dayanıklı plastiktir. Yetişkinlerin kullanımı için tasarlanmış ofis makasları ise daha keskin olup sivri uçludur ve çocuklara özel olan modellere göre daha büyük ebatlara sahiptir. Tüm makas çeşitlerine Sınıf Annesi’nden sipariş verip sahip olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.