Sıralama seçin
Toplam 13 ürün görüntüleniyor.

Çizim Gereçleri

Okul çağındaki her bireyin ihtiyaç duyduğu materyaller arasında çizim gereçleri de yerini alır. Çizim gereçleri ölçüm yapmak ve buradan hareketle simetrik şekiller ortaya çıkarmak için kullanılır. Daha çok matematiğin alanına giren ve sayısal derslerde yararlanılan çizim gereçleri çeşitleri: pergel, gönye, cetvel, şablon ve çizim masası gibi materyallerden oluşur. Çizim materyalleri esas olarak geometrik şekillerin düzgün ve ölçülü çizilmesi için gereklidir. Okul çağındaki çocukların başat aksesuarlarından olan bu materyaller okul öncesi yaşlardaki çocuklar için çok uygun değildir. Bunun nedeni çizim gereçleri kullanımının kavrama yetisinden çok, küçük kas kontrolünün gelişmesini gerektirmesidir. Ayrıca şekil algısı ile yazı yazma becerisinin de belli bir ölçüde tamamlanmış olması çizim materyallerinin kullanmanın diğer kriteridir. Sonuç olarak belli yaş üzeri çocuklara ihtiyaca binaen hitap eden bu gereçler, psiko motor gelişimi ile zihin gelişimini yeterli derecede tamamlamış ve hem fiziksel hem de bilişsel olarak belirli bir olgunluğa ulaşmış çocuklara uygundur.

 

Okul Çağındaki Çocuklar İçin Tasarlanmış Çizim Gereçleri

Çocuklar için tasarlanan çizim gereçleri ile profesyonel çizim materyalleri birbirlerinden oldukça farklıdır. Profesyonel çizim araçlarına genellikle mimarlar ve mühendisler ihtiyaç duymaktadır. Üniversite öğrencilerinin alanlarında uzmanlaşarak yetkinlik kazanmak için de profesyonel çizim gereçlerine gereksinim duydukları bilinmektedir. Okul eşyaları arasında yer alan ve çocuklara özel üretilen çizim gereçleri çeşitleri ise çocukların kolayca kullanabilecekleri malzemeleri içerir ve daha basit yapıdadır. İlk, orta ve lise gibi okul çağındaki çocuklar için tasarlanan pergel, gönye, şablon, çizim masası ve cetvel gibi basit ürünler genellikle plastikten yapılır. Bu aletlerin plastikten üretiliyor olması elde ağırlık yapmadan pratik kullanım sunması ile ilgilidir. Ayrıca plastik malzemeler çocukların yaralanmasını ve olası kazaları da önleme konusunda da başarılı sonuçlar vermektedir. Plastiğe alternatif olarak daha sağlıklı ve güvenli ama maliyeti fazla olan ahşaptan elde edilen çizim gereçleri de piyasada bulunmaktadır. Okul çağındaki çocuklar için tasarlanmış çizim gereçlerinde önemli olan bu materyallerin dayanıklılığından çok güvenli olmasıdır. Profesyonel kullanım ve yüksek öğretimde ise çizim gereçlerinin hassas ölçümlere uygun olması ile dayanıklı ve özel malzemelerden üretilerek uzun süreli kullanım sağlaması esas alınır.

 

Sınıf Annesi’nin Çocukların Kullanıma Uygun Çizim Gereci Çeşitleri

Çocukların ve okul çağındaki gençlerin geometrik şekilleri düzgün ve ölçülere uygun bir şekilde çizebilmesi için tasarlanan ve pratik kullanım sunan çizim gereçlerini Sınıf Annesi’nde bulabilirsiniz. Çizim yaparken hesap hatalarının önüne geçmeyi sağlayan pergel, gönye ve şablon cetvel çeşitleri ile çizim masası modelleri gibi çizim gereçleri fiyatları açısından da oldukça uygun. Hatasız ve eksiksiz çizimler ile açı hesabı yapmak için çocuklarınızın rahatlıkla kullanabileceği Sınıf Annesi’nin gönye çeşitleri iki farklı ölçüye sahip. Dayanıklı plastikten üretilmiş bu gönye çeşitlerinin yanında pergel modellerini de Sınıf Annesi’nden edinmeniz mümkün. Sitemiz bünyesinde bulunan pergel modelleri dayanıklı metalden üretilmiş olup set halinde çocukların ve yetişkinlerin kullanımına sunuluyor. Düzgün yuvarlaklar elde etmenizi sağlayan pergel çeşitlerinden başka çizim araçlarını da bulabilirsiniz. Bu araçlardan biri de şablon cetvellerdir. Hem bir cetvel görevi görerek ölçülü bir biçimde düz çizgiler çizilmesini sağlayan hem de simetrik ve doğru şekiller çıkarmak için kullanılan şablon, okul çağındaki çocuklar için önemli bir gereksinim halini almışken, okul öncesi yaşlardaki çocukların eğlenceli vakit geçirmelerine de yarımcı olabilecek çizim gereçlerindendir. Çizim yapmak için zemin de önemlidir. Bunun için tasarlanmış çizim masası çeşitleri de Sınıf Annesi’nde uygun fiyatları ile sizleri bekliyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.