Sıralama seçin
Toplam 50 ürün görüntüleniyor.

Cezanne Yağlı Boyalar

Yoğun bir kıvama sahip olan yağlı boya, adından da anlaşılacağı üzere yağ bazlı olduğu için geç kuruyan, kuruduğunda çekme olmayan, esnek, kapatıcı özelliği olan bir boya türüdür.  

Yağlı boya üretimi sırasında kullanılan pigmentlerin niteliği, kullanılan medyumların, çözücü ve reçinelerin kalitesi, boyanın ezilme aşaması boya kalitesini etkileyen faktörlerdir.

Yağ, pigment, terebentin ve bağlayıcılardan oluşan yağlı boyada, bağlayıcı olarak;  haşhaş yağı, reçine, bal mumu, terebentin ve keten yağı kullanılır.

Yağlı boyada bağlayıcının önemi vardır, çünkü bağlayıcı boyanın tuvale yapışmasını sağlar, bunu sağlarken de resimdeki boyaların sararması ya da kuruma süresinin uzaması gibi sıkıntılarla karşılaşılabilir.

Bağlayıcılardan söz açmışken akılda tutulması gereken iki püf noktayı söylemeden geçmeyelim: 

- Keten yağı kurumayı çabuklaştırır, kolay kurur, ancak sarartmaya yatkındır.

- Haşhaş yağı ise şeffaftır, sararma yapmaz ama geç kuruyan bir özelliğe sahiptir.

Yağlı boya hakkında kısaca bilgi verdikten sınıfannesi’nde ilgilisini bekleyen yağlı boya çeşitleri hakkında kısaca bilgi verelim: 

Bigpoint cezanne extra fine yağlı boya titanium white, orange red, cold grey, orange yellow, gren earth, wndayke brown, oxide Brown, gibi pek çok renk çeşidi mevuttur. Bigpoint cezanne axtra fine yağlı boya 45 ml serisi, yoğun pigmentli ve ideal akışkanlığı olan,  parlak ve canlı renkli bir yağlı boyadır.

Yüzde yüz doğal pigmentlerden üretilmiş olan bu seride mevcut olan tüm renkler aynı parlaklığa sahiptir ve kuruma süreleri aynıdır. Sıcaklık ya da fotoğraf çekiminden kaynaklanan zararlara karşı dayanıklıdır.

Yağlı boya ile çalışma bir şekilde hayatınıza girmişse eğer, özellikler ve seçenekleri görmek için sitemizi mutlaka inceleyin.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.