Sıralama seçin
Toplam 500 ürün görüntüleniyor.

CAN ÇOCUK YAYINLARI

Can Çocuk Yayınları Erdal Öz tarafından 1981 yılında kurulmuştur. Dünya çocuk edebiyatının önemli yapıtlarını Türkçeye kazandıran yayınevi Türkiye’de çocuk edebiyatının gelişimine öncülük etmiştir.

Can Çocuk; Türk edebiyatının önemli yazarlarını bünyesinde toplamıştır. Sevim Ak, Süleyman Bulut ilk akla gelen yazarlardandır.

Can Çocuk, bugüne kadar çocukların okumaktan hiç vazgeçmemesi ümidi ile yerli ve yabancı altı yüzü aşkın kitap yayımladı. Can Çocuk geçmişteki 30 yıla yakın süre içinde birçok kişinin çocukluğu ile özdeşleştirdiği unutulmaz kitaplar yayımladı.

Can Çocuk, her yaştan çocuklar için Birlikte Okuyalım, Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı, İlk Okuma Kitapları, Klasik Türk ve Dünya Edebiyatı, Heyecanlı Kitaplar, Destanlar ve Masallar, Meraklı Kitaplar ve Biyografi olmak üzere sekiz ayrı başlıkta kitaplar yayımlıyor.

CAN ÇOCUK KİTAP DİZİLERİ

Birlikte Okuyalım

Birlikte okuyalım dizisi, okuma yazmayı yeni öğrenen çocuklara da okumayı sevdirmeyi hedefliyor.  Çocuklarla ortak bir edebiyat zevki yaşamanın yanı sıra çocukları resim ile de tanıştırıyor.

İlk Okuma Kitapları

İlk Okuma kitapları; çocukların bağımsız birer okur olmaları için hazırlanır. İyi yazılmış ve ilgi çekici kitaplardan oluşan bir dizidir. Çocukların okuma becerilerini geliştirir.

Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı

Çağdaş Türk ve Dünya Edebiyatı, hem çağdaş Türk ve Dünya edebiyatının en güzel yayınlarını bizlere ulaştırıyor hem de yeni yazarlar ile tanışma fırsatını bize veriyor.

Klasik Türk ve Dünya Edebiyatı

Klasik Türk ve Dünya Edebiyatı, bugünün yetiştik okurlarının büyürken okuduğu kitaplardır. Falaka, Küçük Prens, Yedi İklim Dört Bucak sadece bunlardan akla ilk gelenlerdir.

Destanlar ve Masallar

Destanlar ve Masallar dizisinde bir gece bin bir geceye uzar ve bir masal bin bir masala dönüşür. Can Çocuk, en güzel masalları bir araya getirmiştir. Ezop, Homeros, Bir Şeftali Bin Şeftali bunlardan başlıcalarıdır.

Heyecanlı Kitaplar

Heyecanlı Kitaplar, birbirinden sürükleyici kitapların yer aldığı bu bölümde maceradan maceraya atılacağız.

Meraklı Kitaplar

Meraklı Kitaplar  dizisinde merak dolu soruların cevaplarını arayacağız. Çocuklar için İstanbul, Büyüklerle Dalga Geçme Dersleri bunlardan bazıları sadece.

Biyografi

Biyografi dizisinde; yerli yabancı bir çok tanınmış yazar, bilim ve siyaset insanı, sanatçının yaşam öyküler ile bizleri buluşturacak. Sihirli Mozart, Louis Braille en çok tercih edilen kitaplarıdır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.