Blog

23 Eylül 2021

Çocukların hem bedensel hem de davranışsal becerilerinin gelişimi için oldukça önemli bir aktivite olan spor ve egzersiz, onların zamanla edindikleri alışkanlıklardır. Özellikle 6 - 10 yaş arasındaki çocukları, sporla alakalı bilinçlendirmek ve onları teşvik etmek davranış olarak sporun ve egzersizin yerleşmesine yardımcı olabilir.

31 Ağustos 2021

Okula başlamak, çocuğun hayatındaki en önemli dönüm noktalarından biridir. Okul olgunluğu; çocuğun okul eğitimini başaracak gelişimsel düzeye gelmesi durumudur. Okul çocuğunun hala bir oyun çocuğu olduğu unutulmamalıdır.

25 Ağustos 2021

Kırtasiye alışverişi, hem çocuklar hem de veliler için yılın en heyecan verici etkinliklerinden biridir. Boy boy defterler, rengarenk kalemler, boyalar ve birbirinden sevimli kırtasiye malzemeleri, okula gitme hevesini zirveye çıkarır.

28 Mart 2021

Çocuk gelişimi , insanoğlunda doğum ile ergenliğin sonu arasında meydana gelen biyolojik , psikolojik ve duygusal değişiklikleri içerir. Çocuk gelişimi alanı genel olarak yaşam evrelerini 4 aşamaya ayırır. Bu aşamalar bebeklik,ilk çocukluk,orta çocukluk, ergenlik olarak karşımıza çıkacaktır.

06 Nisan 2021

Aslında buna çocukluk sosyolojisi demek daha doğru olabilir. Çocukluk sosyolojisi; çocuğun veya çocukluğun toplumsal bir olgu, sosyal bir varlık ve bir yetişkinliğe geçiş süreci olarak açıklanabilir.

16 Mart 2021

Çocuklarımız şüphesiz ki en değerli varlıklarımızdır ve onların keyifli ve eğitici vakit geçirmeleri için aklımıza gelen ilk şey oyuncaklardır. Çocukların erken yaşlarına göre seviyeli ve kaliteli bir eğitim alabilmeleri için onlara alacağımız oyuncakları dikkatle seçmeliyiz. Çocukların zeka ve hafıza gelişiminde şüphesiz en büyük rollerden biri oyuncaklardır.

23 Nisan 2021

Sizler için ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı; evde de olsak coşkulu, verimli ve kaliteli geçirmek amacıyla etkinlik hazırladık. 23 Nisan Bayramınız kutlu olsun.

23 Nisan 2021

Her Türk evladının yüreğinde çalan bir şarkıdır: “23 Nisan kutlu olsun! Sevinin küçükler, övünün büyükler…” Melodisini siz de içinizde duydunuz değil mi? Şimdi bizler de çocuklara temsilen bir günlüğüne evin yönetimini vermeye ve 23 Nisan'ı bol oyunlu, bol etkinlikli bir gün olarak geçirmeye ne dersiniz?

17 Nisan 2021

Disleksi olan çocuklar okuma becerilerini edinmekte ve geliştirmekte zorlanmaktadır. Okuma-anlama güçlüğüne sahip çocuklar için harfler adeta dans etmektedir. Disleksi yaşam boyu süren bir durum olsa da tanı konulduktan sonra tedavi edilebilir ya da hafifletilebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.